Kajon myyntitiimi etsii joukkoonsa valikoimamestaria suunnittelemaan ja hallinnoimaan kahvila- ja elintarvikevalikoimaa. Kajon myyntitoiminta kattaa kaiken leirillä tapahtuvan myynnin sisältäen kahvilatuotteet, leirituotteet ja oheistarvikkeet.
Valikoimamestari vastaa tuotevalikoiman suunnittelusta ennustettua kysyntää vastaten ja myyntikanavien rajoitteet huomioiden. Valikoimamestari vastaa toimittajavalinnasta ja valikoiman mukaisten tuotteiden tilaamisesta. Valikoimasuunnittelussa apuna toimivat muut myynnin mestarit. Pestiin kuuluu myös toteuman aktiivinen seuranta ja poikkeamien raportointi.
Pestissä tarvittavat taidot tai kokemus
Odotamme sinulta:
•Halun sitoutua vapaaehtoisprojektiin
Pesti on vapaaehtoistyötä. Pestin arvioidaan vievän aikaa pari tuntia viikossa ja kaksi viikkoa heinäkuussa 2022. Suurin osa työstä painottuu suunnitteluun ennen leiriä.
Pesti alkaa heti ja kestää vuoden 2022 loppuun.
Lisätiedot
Lisätiedot: samuli.korhonen@partio.fi, 0503061781
Täytä hakemus