Vesiohjelman tekijä – SP Satahanka XIV

Satahangan vesiohjelmalahdella melotaan, SUP-lautaillaan, uidaan ja touhutaan aktiviteettien parissa rannalla. Vesiohjelman tekijänä saat viettää pestissä aikaa mitä kauneimmissa Nauvon merimaisemissa rannalla. Tehtäviin kuuluu osallistujien ohjeistaminen ohjelman aikana ja turvallisuudesta huolehtiminen.

Pestissä tarvittavat taidot tai kokemus

Toivomme, että olet kiinnostunut ohjelman vetämisestä ja innostat osallistujia kokeilemaan ja osallistumaan eri aktiviteetteihin. Pestissä ei tarvita mitään aikaisempaa kokemusta suurleireiltä. Saat tarkemmat ohjeet tehtävistäsi vesiohjelman mestareilta ja kympeiltä hieman ennen leiriä tai leirillä. Pesti ei vaadi valmisteluita ennen leiriä.

Voit hakea myös yhdessä kaverin kanssa, mutta laittakaa silti jokainen oma hakemus. Pesti sopii myös henkilöille, joilla ei ole aikaisempaa kokemusta partiosta.

Lisätiedot

Vesiohjelmamestarit:

Siiri Kuusikko ja Jooa Pohjasniemi

Meriohjelman päällikkö:

Maija Järnfors

(etunimi.sukunimi@partio.fi)

Täytä hakemus