Avoimet pestit

Päällikköhaku Johtajatulille alkaa lokakuussa!

Ai mitä, avoimia pestejä? Malta vielä hetki! Päällikköhaku alkaa nimittäin lokakuussa. Alta voit jo kurkkia hieman, mitä tuleman pitää.

Kaikille päälliköille lupaamme:

  • Ikimuistoisen ja merkityksellisen matkan hyvällä porukalla
  • Mahdollisuuden haastaa itseään ja päästä oppimaan uutta
  • Mahdollisuuden vaikuttaa ja olla mukana luomassa Johtajatulia vuodelle 2021

Johtamisen näkökulmasta voit luottaa siihen, että:

  • Luomme yhdessä selkeät rajat pestille
  • Viestimme selkeästi odotuksista ja toiveista
  • Annamme ja pyydämme säännöllisesti palautetta

Vastuualueet

Alta löydät tarkemmat kuvaukset vastuualueista. Voit hieman jo tutkia ja pohtia, mikä sinua voisi kiinnostaa tai minkälaista osaamista sinulla on. Tärkeintä on kuitenkin intohimo hienon tapahtuman toteuttamiseen – kaiken muun voi oppia matkan varrella!

  • Koko viikonlopun ohjelmakokonaisuus: keynote-puheet, työpajat, elämysohjelma
  • Puhujaviestinnän toteutus 
  • Kahvilat
  • Osallistuja- ja tekijäpalvelut
    • tapahtuma- ja työpajailmoittautuminen, tapahtumarekisteri, tapahtumatoimisto, “Päivän Hyvä Työ”, rekrytointi, tekijöiden tuki ja kiittäminen, muonitus
  • Tapahtuma-alueen visuaalisuus, kyltit ja opasteet
  • Saavutettavuus
  • Palautteen kerääminen ja analysointi
  • Muonitus
  • Alueinfra (vesi, sähkö, ICT, jätehuolto, saunat+suihkut, vessat jne.)
  • Tapahtuma-alueen kaava
  • Alueen rakennus ja purku
  • Turvallisuus ja lääkintäpalvelut, viranomaisviestintä
  • Lava- ja aluetekniikka
  • Logistiikka
  • Tapahtumamarkkinointi
  • Viestintäkanavat: nettisivut, sosiaalinen media
  • Brändin kehitys sekä -materiaalit
  • Osallistuja- ja tekijäviestintä
  • Puhujaviestinnän tuki
  • Piiriviestintä
  • Tiedonhallinta
  • Tapahtuman dokumentointi, kuva ja video
  • Mediasuhteet
  • Kumppanuudet ja kutsuvieraat
  • Talous
  • Hankinnat
  • Toimitusketjun hallinta
  • Kestävyys- ja vastuullisuusseuranta
  • Tapahtumatuotteet

 

Lisätietoja staabin jäseniltä
Tapahtumanjohtaja Milka Hänninen, 041 523 1285, milka.hanninen@partio.fi
Tapahtumanjohtaja Mimi Rantanen, 040 575 8325, mimi.rantanen@partio.fi
Ohjelmajohtaja Emma Vartiala, emma.vartiala@partio.fi
Ohjelmajohtaja Hilja Mäkinen, hilja.makinen@partio.fi
Kokemusjohtaja Katariina Aaltonen, katariina.aaltonen@partio.fi
Kokemusjohtaja Siiri Naukkarinen, siiri.naukkarinen@partio.fi
Teknisen tuotannon johtaja Tomi Niemi, tomi.niemi@partio.fi
Teknisen tuotannon johtaja Aliisa Saari, aliisa.saari@partio.fi
Viestintä- ja markkinointijohtaja Sanni Pohjannoro, sanni.pohjannoro@partio.fi
Viestintä- ja markkinointijohtaja Tiina Varhee, tiina.varhee@partio.fi
Talous- ja kumppanuusjohtaja Juho Pyörny, juho.pyorny@partio.fi
Talous- ja kumppanuusjohtaja Ville Vänskä, ville.vanska@partio.fi

 

 

Johtajatulet tehdään yhdessä. Tulia pääsevät tekemään kaikki halukkaat, sillä kaikille löytyy varmasti sopiva homma. Jos päällikköpesti ei just nyt tunnu omalta, niin ei hätää; muita tekijöitä pestataan tapahtumaan asti. Jos sinulla on mahtava idea jonka haluaisit yksin tai vaikka valmiin kaveriporukan kanssa toteuttaa Johtajatulille, ole rohkeasti yhteydessä staabin jäseniin.