Yhteystiedot

Hallitus 2020-2021

Valtakunnan kiltamestari
Juha Kosonen, Akaa
juha.kullervo.kosonen@gmail.com

Valtakunnan varakiltamestari
Markkinointi ja viestintä
Leena Raukko
, Turku
leena@raukko.fi

Sihteeri
Tiina Itävuori, Jyväskylä
tiina.itavuori@gmail.com

Talous ja jäsenrekisteri
Anne Lahtonen, Turku
anne.lahtonen@gmail.com

Pyhä Yrjänä -päätoimittaja
Nanna Katavisto, Espoo
nanna.katavisto@kolumbus.fi

Tapahtumat
Pipsa Wilhelms, Jyväskylä
pipsa.wilhelms@gmail.com

Hele Ali-Löytty, Akaa
hele.ali-loytty@evl.fi

Tuija-Maija Arvola, Loimaa (Betlehemin Rauhantuli)
tuija.arvola@gmail.com

Kansainväliset asiat
Viveca Ståhlström, Turku
vici.stahlstrom@gmail.com

Hallituksen ulkopuolella:
Tuotemyynti
Harriet Meinander
harriet.meinander@gmail.com

Postimerkkipankki
Pauli Ihamäki
pauli.j.ihamaki@gmail.com

 

Kuva Partiokillat kokoustaa

Organisaatio

SPYP:n vuosikokous kokoontuu viimeistään maaliskuussa. Killat lähettävät edustajansa päättämään toiminnasta ja taloudesta sekä valitsemaan luottamushenkilöt hallitukseen. Hallitus kokoontuu kiltamestarin tai varakiltamestarin johdolla 7-10 kertaa vuodessa.

Maksuliikenne

SPYP –  Pankkitili
Nordea FI23 1572 3000 3317 10
Bic: NDEAFIHH

SPYP postiosoite:

Juha Kosonen
Petsamontie 20
37800 Akaa

 

 

Yläkuva Juha Nurmi