Hallitus

Suomen Partiolaisten hallitus vastaa järjestön johtamisesta ja kehittämisestä, kuten toiminnan ja talouden suunnittelusta ja arvioinnista. Hallituksen tehtävät määritellään Suomen Partiolaisten säännöissä ja menettelytapasäännössä. Tutustu tarkemmin partiota ohjaaviin dokumentteihin.

Hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi yhdeksän jäsentä. Hallituksen jäsenet vastaavat Suomen Partiolaisten toiminnanalojen ja valiokuntien työskentelyn johtamisesta hallituksen puheenjohtajan ja kahden varapuheenjohtajan kanssa.

Hallituksen toimikausi on kaksi vuotta.

Maria Ruohola
puheenjohtaja

044 760 5632

 

 

Lasse Roiha
Varapuheenjohtaja 

044 750 1847

 

 

Malin Lindholm
Varapuheenjohtaja

044 270 0577

 

 

Mari Sundell
Aluetyö

 

 

 

Inari "Tiitu" Timonen-Nissi
Kansainväliset yhteydet
Kansainvälinen valtuutettu WAGGGS

 

 

Kaisa Johto
Kasvatus

 

 

 

Jyri-Petteri "Zeip" Paloposki
Talous

 

 

 

Antti Reinikainen
Vapaaehtoistuki

 

 

 

Satu Salo-Jouppila
Viestintä ja markkinointi

 

 

 

Mirva Matikka
Yhteiskuntasuhteet

 

 

 

Reetta Grönlund
Kansainvälinen valtuutettu WOSM

 

 

 

 

Siiri Somerkero, Puheenjohtaja

Stefan Stjärnstedt, Varapuheenjohtaja

Inari Timonen-Nissi, Varapuheenjohtaja

Anni Karsma, Aluetyö

Mirva Matikka, Yhteiskuntasuhteet

Satu Salo-Jouppila, Viestintä ja markkinointi

Helena Siivonen, Vapaaehtoistuki

Toni Juntunen, Kansainväliset yhteydet, kansainvälinen valtuutettu WOSM

Sonja Uschanov, Kasvatus

Robert Lecklin, Talous ja digi

Meri Vikström, Kansainvälinen valtuutettu, WAGGGS

SPH 2020/I 15.-17.1.2021

SPH 2020/II 11.2.2021

Hallituksen päätökset

Kaikki hallituksen kokousdokumentit julkaistaan partion vapaaehtoisten yhteisessä Jemma-intranetissä, joka edellyttää voimassa olevaa Office 365 -käyttäjätunnusta. Ohessa on vuosien 2019-2020 pöytäkirjat hallitustyöskentelyyn tutustumiseksi.

Vuosi 2020

SPH XVII/2020 -pöytäkirja (18.12.2020)

SPH XVI/2020 -pöytäkirja (5.11.2020)

SPH XV/2020 -pöytäkirja (15.10.2020)

SPH XI/2020 -pöytäkirja (1.9.2020)

SPH X/2020 -pöytäkirja (16.8.2020)

SPH IX/2020 -pöytäkirja (8.6.2020)

SPH VIII/2020 -pöytäkirja (27.5.2020)

SPH VII/2020 -pöytäkirja (4.-5.5.2020)

SPH VI/2020 -pöytäkirja (28.4.2020)

SPH V/2020 -pöytäkirja (8.4.2020)

SPH IV/2020 -pöytäkirja (30.3.2020)

SPH III/2020 -pöytäkirja (5.3.2020)

SPH II/2020 -pöytäkirja (13.2.2020)

SPH I/2020 -pöytäkirja (19.1.2020)

Vuosi 2019

SPH I/2019 -pöytäkirja (20.1.2019)

SPH II/2019 -pöytäkirja (14.2.2019)

SPH III 2019 -pöytäkirja (6.3.2019)

SPH/IV 2019 -pöytäkirja (27.3.2019)

SPH V/2019 -pöytäkirja (24.4.2019)

SPH VI/2019 -pöytäkirja (5.6.2019)

SPH VII/2019 pöytäkirja (26.6.2019)

SPH VIII/2019 pöytäkirja (17.8.2019)

SPH IX/2019 -pöytäkirja (19.9.2019)

SPH X/2019 -pöytäkirja (17.10.2019)

SPH/XI 2019 -pöytäkirja (7.11.2019)

SPH XII/2019 -pöytäkirja (12.12.2019)

SPH XIII/2019 -pöytäkirja (19.12.2019)

Hallituksen kuvat: Anna Enbuske