Syyskilpailujen mestaruudet

Pidetyt kilpailut

Kilpailu Paikkakunta Aika Osallistujamäärä SI PU RU Ha Täydelliset tulokset
Elämys Äkäslompolo 7.-8.10.2017 0
Juntu Lapu 8.-9.10.2016 88 17 25 21 25 on
Matka Maailman Ympäri Varkaus 3.-4.10.2015 99 24 29 22 24 on
Raulin Riimit Salo 4.-5.10.2014 73 21 17 16 19 on
UusiMaailma Porvoo 5.-6.10.2013 85 19 15 26 25 on
Syysloma Ylöjärvi 6.-7.10.2012 102 17 25 34 26 on
Partio.nyt.2.011 Kauniainen 1.-2.10.2011 69 11 19 20 19 on
Via Custus Rusko 3.-4.10.2010 66 9 14 17 26 on
Nyota ya Africa Turku 3.-4.10.2009 108 14 22 37 35 on
Torppa 2008 Pietarsaari 4.-5.10.2008 78 13 18 23 24 on
Jäläki 07 Oulu 17.-18.10.2007 78 13 17 24 24 on
Karkunkierros VIII 0
Kontio Turku – Naantali 1.-2.10.2005 122 20 20 43 39 on
Aikamatka 0
Smuglaus 0
Karonkka 0
Willimies 0
Reissu 2000 0

Sininen sarja

Vuosi Kisa Joukkue Lippukunta Piiri Nettisivut
2017 Elämys
2016 Juntu Luupiokäpäkarvakonit Viherlaakson Peurat PäPa https://juntu2016.wordpress.com/kilpailuinfo/kilpailukutsu/
2015 Matka Maailman Ympäri Pisarat Raision KilliNallit L-SP https://sites.google.com/site/matkamaailmanympari2015/home/
2014 Raulin Riimit Ruudinkeksijät Hakkistytöt L-SP http://www.leiriveikot.com/raulinriimit/
2013 UusiMaailma Ruudinkeksijät Hakkistytöt L-SP https://www.facebook.com/uusimaailma/
2012 Syysloma Ruudinkeksijät Hakkistytöt L-SP http://syysloma.partio.net/
2011 Partio.nyt.2.011 Muikkuna Kallan Tytöt J-SP
2010 Via Custus Aarni Littoisten Pirtapiiat L-SP
2009 Nyota ya Africa Pölökky Kajaanin Korvenpojat J-SP http://www.lounaissuomenpartiopiiri.fi/kilpailut/nya/tulokset.php?dt=2
2008 Torppa 2008 Pölökky Kajaanin Korvenpojat J-SP http://www.epp.partio.fi/torppa/
2007 Jäläki 07 Elma Littoisten Pirtapiiat V-SP
2006 Karkunkierros VIII Riiviöt Nastapartio SaPa
2005 Kontio Vedenkestävät Riihipääskyt SaPa http://www.tume.fi/kontio/
2004 Aikamatka Elma Littoisten Pirtapiiat V-SP
2003 Smuglaus Kameleontti Leijona Tytöt PoSaPa
2002 Karonkka Pesukarhu Kara-Karhut PäPa
2001 Willimies Barbit Tesoman Sinisiskot Häme
2000 Reissu 2000 Barbit Tesoman Sinisiskot Häme

Punainen sarja

Vuosi Kisa Joukkue Lippukunta Piiri Nettisivut
2017 Elämys
2016 Juntu Sateenkaarikanit Olarinmäen Samoojat PäPa https://juntu2016.wordpress.com/kilpailuinfo/kilpailukutsu/
2015 Matka Maailman Ympäri Pa-Ha Tampereen Kotkat Häme https://sites.google.com/site/matkamaailmanympari2015/home/
2014 Raulin Riimit Pa-Ha Tampereen Kotkat Häme http://www.leiriveikot.com/raulinriimit/
2013 UusiMaailma Pa-Ha Tampereen Kotkat Häme https://www.facebook.com/uusimaailma/
2012 Syysloma Pa-Ha Tampereen Kotkat Häme http://syysloma.partio.net/
2011 Partio.nyt.2.011 Pa-Ha Tampereen Kotkat Häme
2010 Via Custus Pa-Ha Tampereen Kotkat Häme
2009 Nyota ya Africa Nu-Ha Tampereen Kotkat Häme http://www.lounaissuomenpartiopiiri.fi/kilpailut/nya/tulokset.php?dt=2
2008 Torppa 2008 Pi-Ha Tampereen Kotkat Häme http://www.epp.partio.fi/torppa/
2007 Jäläki 07 Team Jukola Kajaanin Korvenpojat J-SP
2006 Karkunkierros VIII Etana 1 Karhulan Korvenkävijät Kymi
2005 Kontio Etana-1 Karhulan Korvenkävijät Kymi http://www.tume.fi/kontio/
2004 Aikamatka Tundravyöhyketerapia Pellon Pailakat Lappi
2003 Smuglaus D.Ä.N.N.Y Puijon Pojat PoSaPa
2002 Karonkka D.Ä.N.N.Y Puijon Pojat PoSaPa
2001 Willimies Hunajapuput Puijon Pakertajat PoSaPa
2000 Reissu 2000 Hunajapuput Puijon Pakertajat PoSaPa

Ruskea sarja

Vuosi Kisa Joukkue Lippukunta Piiri Nettisivut
2017 Elämys
2016 Juntu Elma Littoisten Pirtapiiat L-SP https://juntu2016.wordpress.com/kilpailuinfo/kilpailukutsu/
2015 Matka Maailman Ympäri ViKy Tampereen Lokit Häme https://sites.google.com/site/matkamaailmanympari2015/home/
2014 Raulin Riimit Xenon Roineen Tytöt Häme http://www.leiriveikot.com/raulinriimit/
2013 UusiMaailma ViKy Tampereen Lokit Häme https://www.facebook.com/uusimaailma/
2012 Syysloma Apollo Oulun Valppaat PP http://syysloma.partio.net/
2011 Partio.nyt.2.011 3D Tesoman Sinisiskot Häme
2010 Via Custus Toisinaanajattelijat Nastapartio Häme
2009 Nyota ya Africa Peto Limingan Niittykärpät PP http://www.lounaissuomenpartiopiiri.fi/kilpailut/nya/tulokset.php?dt=2
2008 Torppa 2008 Apollo Oulun Valppaat PP http://www.epp.partio.fi/torppa/
2007 Jäläki 07 Teuvo Tampereen Lokit Häme
2006 Karkunkierros VIII Teuvo Tampereen Lokit Häme
2005 Kontio Teuvo Tampereen Lokit Häme http://www.tume.fi/kontio/
2004 Aikamatka Teuvo Tampereen Lokit Häme
2003 Smuglaus Kone Tesoman Sinisiskot Häme
2002 Karonkka Pelitytöt Loimaan Saviset V-SP
2001 Willimies Pelitytöt Loimaan Saviset V-SP
2000 Reissu 2000 Monedula Hakkistytöt V-SP

Harmaa sarja

Kisa Joukkue Lippukunta Piiri Nettisivut
Elämys
Juntu Naali Kajaanin Korvenpojat J-SP https://juntu2016.wordpress.com/kilpailuinfo/kilpailukutsu/
Matka Maailman Ympäri Naali Kajaanin Korvenpojat J-SP https://sites.google.com/site/matkamaailmanympari2015/home/
Raulin Riimit Team-K Turun Metsänkävijät L-SP http://www.leiriveikot.com/raulinriimit/
UusiMaailma Team-K Turun Metsänkävijät L-SP https://www.facebook.com/uusimaailma/
Syysloma Team-K Turun Metsänkävijät L-SP http://syysloma.partio.net/
Partio.nyt.2.011 Team-K Turun Metsänkävijät L-SP
Via Custus Tuulihaukka Tampereen Kotkat Häme
Nyota ya Africa Wanhad Kotkad Turun Sinikotkat L-SP http://www.lounaissuomenpartiopiiri.fi/kilpailut/nya/tulokset.php?dt=2
Torppa 2008 Naakka Kilon Kipinät PäPa http://www.epp.partio.fi/torppa/
Jäläki 07 Tuulihaukka Tampereen Kotkat Häme
Karkunkierros VIII Mela Puijon Pakertajat PoSaPa
Kontio Naali Kajaanin Korvenpojat Kain http://www.tume.fi/kontio/
Aikamatka Mamot Hyytyy Kyynärön Kiertäjät Häme
Smuglaus Wanhad Kotkad Turun Sinikotkat V-SP
Karonkka Repo Pitkäjärven Vaeltajat PäPa
Willimies Repo Pitkäjärven Vaeltajat PäPa
Reissu 2000 Repo Pitkäjärven Vaeltajat PäPa